Jeszcze kilka lat temu Kamil Grygiel był świetnie zapowiadającym się juniorem w drużynie „Górnika” Polkowice. Gdy piłkarz piął się po kolejnych schodach kariery piłkarskiej i przymierzany był do klubów ekstraklasy, w czerwcu 2017 r. na skutek potrącenia przez pociąg, lekarze byli zmuszeni do amputacji lewej nogi Kamila. 16-letni chłopiec nie poddał się i bardzo szybko wrócił do sportu.

Po kilku miesiącach rehabilitacji piłkę nożną pełnosprawnych Kamil zamienił na ampfutbol – futbol w wydaniu zawodników po amputacji lub z wadą kończyny. Niepełnoletni zawodnik szybko trafił do reprezentacji Polski i jeszcze w tym samym roku poleciał z drużyną na mistrzostwa świata do Meksyku. Kamil, mimo swojego młodego wieku oraz niedługiego stażu w drużynie, pomógł naszej kadrze w zajęciu 7. miejsca na mistrzostwach świata, a także w wywalczeniu brązowego oraz złotego medalu w dwóch ostatnich edycjach Amp Futbol Cup.

Teraz Kamil potrzebuje również Twojej pomocy! Wraz z reprezentacją przygotowuje się na ampfutbolowe EURO, które wg planu we wrześniu br. zostanie rozegrane na boiskach w Krakowie. Liczymy na bramki naszego snajpera, podobnie jak w ostatnich decydujących meczach naszej kadry.

 

Kamil Grygiel, oprócz medalu mistrzostw Europy, marzy też o nowej protezie, która pozwoli mu na aktywne funkcjonowanie również poza boiskiem. Taka proteza, dopasowana do potrzeb Kamila kosztuje 29 000 zł. Chcemy pomóc mu w realizacji tych marzeń i w powrocie do normalnego funkcjonowania.

Więcej informacji na temat pomocy wychowankowi „Górnika” znajdziecie na portalu zrzutka.pl

„Inny wymiar” – konkurs fotograficzny

Poprzedni artykuł

Maseczki – kto, gdzie i jak?

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like