Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić na świecie da się zarobić praktycznie na wszystkim. W dobie walki z koronawirusem towarem deficytowym okazują się maseczki higieniczne.

Niektóre z firm proponują nawet „bezpieczny i wygodny zestaw wakacyjny masek na koronawirusa”. W Polsce już stają się towarem, za który będziemy musieli sporo płacić, jeśli do zakażeń w naszym kraju rzeczywiście dojdzie. Pudełko masek, które kosztowało 5-6 zł, teraz potrafi kosztować 80 zł. Wiele z nich jest droższych ze względu na zagrożenie koronawirusem w Chinach, gdzie wybuchła epidemia. To nie wszystkie sposoby na zarobek na szalejącym po świecie wirusie. Powstała nawet kryptowaluta…

CoronaCoin – ludzie umierają? Kurs w górę!

Czy po BitCoinie kolejnym sposobem na zarobek będzie CoronaCoin? Tego nie wiemy, ale według pomysłu (najprawdopodobniej) Holendrów na każdego mieszkającego na ziemi człowieka przypada jeden coin. Co 48 godzin usuwana jest liczba jednostek w zależności od liczby ofiar i osób zainfekowanych wirusem. Gdy wirus zabija. Inwestorzy zarabiają… Według informacji na oficjalnej strony internetowej projektu, 20% całkowitej sprzedaży CoronaCoin ma zostać przekazana na rzecz Czerwonego Krzyża.

Sytuacja robi się poważna, ale nie popadajmy w panikę

Rzeczywiście docierają do nas niepokojące dane z Włoch, bo praktycznie w 48 godzin zanotowano tam, aż 230 zakażeń śmiercionośnym wirusem, a zmarło już 7 osób (info z godz. 15:30). W Chinach sytuacje uległa nieznacznej poprawie. Niestety, wciąż umiera około stu osób dziennie. Pozytywów należy szukać, jednak w znacznym zmniejszeniu liczby zachorowań, które spadły z kilkunastu tysięcy do kilkuset dziennie. To świadczy o tym, że kwarantanna powoli zaczyna przynosić sukcesy. W niektórych prowincjach, które były w ścisłej epidemii rząd pozwolił już mieszkańcom korzystać ze świeżego powietrza, ruszyły też fabryki. O czym świadczy smog, który widać na nagraniu.

Najpierw Korea, następnie Iran, dziś niepokoją Włochy…

W przypadku Korei i Włoch to co niepokoi najbardziej to fakt, że wirus rozprzestrzenił się w nieprawdopodobnym tempie, o czym mowa wyżej. Podobnie było w Korei, gdzie właściwie w ciągu 72 godzin mamy już 833 zarażonych 8 osób nie żyje. W Iranie oficjalnie mówi się o 47 zarażonych i 12 zgonów, ale dane te zmieniają się bardzo dynamicznie.

Wczoraj odbyły się wybory, w których frekwencja była rekordowo niska, mimo że władze przedłużały o kilka godzin możliwość oddania głosu. Uzasadniały to „napływem głosujących”. To co świadczy o tym, że Iran coś ukrywa to fakt, że do Kanady i Stanów Zjednoczonych przyleciało już kilka osób z Iranu zakażonych wirusem. Tam wirus dotarł, wraz z robotnikami z Chin, którzy pracowali w mieście Kom. We Włoszech nie udało się jeszcze ustalić kto był nosicielem wirusa 0.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że rząd Italii rozważa czasowe zawieszenie traktatu z Schengen, co świadczy o tym jak poważna jest sytuacja. Odwołane zostały między innymi nawet niektóre mecze ligi piłkarskiej Serie A. Lombardia (w tym Mediolan) i Wenecja Euganejska odwołuje wydarzenia publiczne, zamykane są szkoły, uniwersytety, muzea, kina. Natomiast Premier Włoch podjął decyzje o zamknięciu miast w których wybuchła epidemia. Nie będzie można do nich wjechać ani wyjechać. Włosi przygotowują się do długich dni w domu. W chińskim Wuhan jedzenia dostarczają drony. We Włoszech nie jest to możliwe, więc półki w hipermarketach już świecą pustkami.

O wirusie wiadomo coraz więcej…

Najgorsza informacja jest taka, że według badających wirusa naukowców może on przebywać w ciele nosiciela nawet 28 dni nie wykazując żadnych objawów. W tym czasie może on zarażać. Wiemy, także, że przenosi się on drogą kropelkową. Robi to jednak niezwykle skutecznie. W kościele w Daegu w Korei Południowej jedna osoba zaraziła, aż trzynaście innych. W Chinach informowano o przypadku, gdy osoba chora z parteru zaraziła lokatora z piętra dziesiątego. Nie wykluczone, że wirus zacznie się mutować.

Wirus powoduje ostre zapalenie płuc, które może okazać się śmiertelne. Najmniejsze szanse na przeżycie mają osoby w starszym wieku powyżej 80 lat. Z pewnością narażone są też organizmy ze słabym systemem odpornościowym i układem oddechowym.

Aplikacja CCC obchodzi pierwsze urodziny – ponad 1,4 mln pobrań

Poprzedni artykuł

Liczą straty po wichurze

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: