Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaprasza dzieci młodzież z obszarów wiejskich do udziału w proekologicznym konkursie fotograficznym pt. „Akcja reaktywacja – jestem na tak dla recyklingu”. Konkurs trwa od 1 czerwca 2021 r. do 16 sierpnia 2021 r. Jego celem jest zachęcenie do segregowania odpadów i recyklingu oraz dbania o przestrzeń lokalną, a szczególnie pobliskie środowisko przyrodnicze.

Przedmiotem konkursu będzie przygotowanie autorskiej pracy z odpadów, w tym z plastiku, metalu, papieru lub innych opakowań głównie z materiałów niedegradowalnych. Praca może przybrać dowolną formę np. rzeźby lub instalacji. Wykonawca będzie miał za zadanie sfotografować pracę i zdjęcie przesłać na wskazany adres e-mailowy ARiMR. Materiał zdjęciowy zostanie opublikowany na stronie i w mediach społecznościowych ARiMR. Ze zwycięskich i wyróżnionych prac, po dostarczeniu ich przez uczestników już po finale konkursu do siedziby ARiMR, utworzona zostanie wystawa.

Uczestnikiem konkursu może być dziecko w wieku od 7 do 15 lat (szkoła podstawowa) z obszaru wiejskiego, z wyjątkiem dzieci pracowników ARiMR (w tym także osób pozostających z ARiMR w stosunku cywilnoprawnym), którego rodzic lub opiekun prawny wyrazi na to zgodę.

Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie 1 pracę (fotografię) prezentującą jedną autorską pracę (rzeźbę, instalację etc.) z odpadów. W przypadku nadesłania większej liczby prac (fotografii jednej lub kilku prac z odpadów) zgłoszenie zostanie odrzucone. Technika wykonania prac – fotografii jest dowolna (np. aparat cyfrowy, smartfon). Zdjęcia oceniane będą pod względem: jakości i estetyki, siły przekazu/kreatywności, związku z przesłaniem zawartym w nazwie: Recykling.

Szczegółowe warunki oraz zasady konkursu są określone w Regulaminie Konkursu dostępnym na stronie ►www.arimr.gov.pl. Nagrodzone zdjęcia zostaną umieszczone na stronie ARiMR wraz z informacją, kto jest ich autorem.

Jak podkreślają organizatorzy dodatkowym elementem promującym i honorującym autorów będzie fakt, że zdjęcia zwycięzców oraz wyróżnionych mogą zostać wykorzystane w kalendarzach lub innych wydawnictwach realizowanych przez ARiMR.

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu

Poprzedni artykuł

Alergia na pyłki – są sposoby na łzawiące i szczypiące oczy

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like