Budynek miejscowej przychodni zdrowia oraz gminnego ośrodka pomocy społecznej w Nielubi przejdzie gruntowny remont. Prace mają się rozpocząć w przyszłym tygodniu.

Inwestycja będzie prowadzona w oparciu o środki pozyskane przez samorząd gminy Żukowice z puli Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z której budżet gminy został zasilony kwotą 1,6 mln zł. Pozostałe nakłady będą finansowane przez gminy, która ubiega się o przyznanie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Całkowita planowana wartość zadania to kwota ponad 2 mln zł.

Zakres planowanych prac obejmuje przede wszystkim termomodernizację budynku poprzez hydroizolację ścian, ocieplenie ścian piwnicznych, nadziemia, docieplenie stropodachu oraz wymianę okien, drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, wymianę instalacji: elektrycznych, telekomunikacyjnych, wody ciepłej i cyrkulacyjnej, zimnej, kanalizacji. W miejsce wyeksploatowanego układu centralnego ogrzewania pojawi sie nowe źródło ciepła. Będzie to pompa ciepła wraz z wspomagającą ten system instalacją gazową. Dodatkowym elementem będzie mikroinstalacja fotowoltaicznej na dachu jak również klimatyzacja wewnątrz budynku. obiekcie. Zamontowany też będzie podnośnik pionowy dla osób z niepełnosprawnością.

O potrzebie remontu tego obiektu mówiło się latami. Stary budynek z lat 80. wymagał od wielu lat napraw i remontów. Dodatkowo w okresie zimowym opalany piecem węglowym obiekt powodował emisję uciążliwych dla mieszkańców i środowiska spalin. Teraz to się zmieni – nie kryje satysfakcji z planowanego przedsięwzięcia wójt gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn.

  • Z konieczności zachowania płynności działania przychodni zdrowia i ośrodka pomocy społecznej, remont prowadzony ma być etapowo.
  • W związku z tym od 15 lutego 2021 r. jednostka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej zostanie przeniesiona do budynku Szkoły Podstawowej w Nielubi (do skrzydła po gimnazjum).
  • Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej informuje, że w dniach 11 i 12 lutego 2021 r. w związku z planowanym przeniesieniem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do Szkoły Podstawowej w Nielubi wystąpią znaczne utrudnienia w obsłudze interesantów.
  • W sprawach pilnych można się kontaktować telefoniczny pod nr: 574184825, 574184824 oraz 574184823.

Znajdź swoją Szkołę w sieci – XII Legnickie Prezentacje Edukacyjne [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Wrocławskie lotnisko z technologiczną nowinką – granicę państwa przekroczysz w 15 sekund [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like