Dolny ŚląskPolitykaVideo

Inicjatywa „Dolny Śląsk – Wspólna sprawa” to start kampanii wyborczej 2023? [VIDEO]

0

Inicjatywa, której przewodniczy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk „Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa”, choć dopiero wystartowała, już dzisiaj budzi emocje polityczne. To walka z PiS-em na Dolnym Śląsku – zgodnie mówią  wicemarszałkowie Marcin Krzyżanowski i Grzegorz Macko.

Głównymi założeniami inicjatywy Dolny Śląsk Wspólna Sprawa jest walka z centralizacją Państwa, a także lobbowanie za przekazaniem większej liczby pieniędzy do samorządów – twierdzi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zdaniem wicemarszałka województwa Grzegorza Macko – reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość  – to nie są tematy poruszane w sejmiku województwa, a przecież w wyborach do tej izby ma startować. „Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa”. Radny sejmiku Patryk Wild z Bezpartyjnych Samorządowców, odnosząc się do inicjatywy Jacka Sutryka mówi: brakuje mi konkretów, bo te są po naszej stronie.

„Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa” zrzesza samorządowców na Dolnym Śląsku, którzy są niezadowoleni z polityki prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość względem samorządów, ich zdaniem część wyborczych obietnic została zrealizowana kosztem lokalnych społeczności.

Polityczna walka na Dolnym Śląsku zaczyna się rozkręcać. Miejmy nadzieje, że lokalni politycy z obu stron politycznego sporu z równie dużym zaangażowaniem będą walczyć o przyszłość Dolnego Śląska. W naszym regionie polityczne szable idą w dłoń, a to znak, że na horyzoncie kolejne wybory.

Dariusz Nowakowski

Trzecia fala ma rozmach!  Zabrakło 22 osób do 30 tys. nowych przypadków

Poprzedni artykuł

Gdy nie radzisz sobie z windykatorem…

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like