PolkowiceVideoTwoje miasto

Grypa bywa groźną chorobą – lepiej zapobiegać, niż leczyć [VIDEO]

0

Szczepionki na grypę to w czasie pandemii koronawirusa towar deficytowy. Polkowickiemu Centrum Usług Zdrowotnych udało się wykupić 250 szczepionek i w pierwszej kolejności trafiły one do seniorów.

Akcję skierowaną do najbardziej narażonej grupy seniorów, czyli osób powyżej 70. roku życia przeprowadza samorząd gminy Polkowice. Szczepienia przeciw grypie są dodatkową profilaktyką w walce z koronawirusem. W roku 2020 szczepionki na grypę są wyjątkowo trudno dostępne. Jesteśmy wszyscy skupieniu na ryzyku zarażenia koronawirusem, ale nie możemy tracić z oczu zagrożenia, jakim jest grypa. Potrafi ona być bardzo ciężką chorobą i wiąże się z powikłaniami – przestrzega Mariusz Piskórz z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. Staramy się zdobyć jak najwięcej dawek szczepionki – zapewnia pełnomocnik ds. pacjenta Beata Kulikowska. Zobacz nasze video.

Szczepienia to temat budzący kontrowersje, dlatego zaszczepić się można, a nie trzeba. Polkowiccy seniorzy mają taką możliwość i chętnie z niej korzystają.

Dariusz Nowakowski

Gigantyczna inwestycja w czyste powietrze na Dolnym Śląsku – powstaje Instalacja Oczyszczania Gazów w Hucie Miedzi Legnica

Poprzedni artykuł

Integracja T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem – w ten weekend

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like