Wciąż nie wiemy czy wyjeżdżając w drogę pojazdem mechanicznym, czy nawet poruszając się pieszo, nie natkniemy się na kierowców będących pod wpływem psychoaktywnych substancji – alkoholu lub narkotyków. Mogą być nieobliczalni, a na pewno są niebezpieczni.   

Do poważnego zdarzenia drogowego w rejonie miejscowości Moszowice. Kierujący samochodem osobowym, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Kierowca ten może jednak mówić o dużym szczęściu, bo zdarzenie mogło się dla niego zakończyć tragicznie. 48-letni głogowianin trafił do szpitala z licznymi obrażeniami wewnętrznymi. Policjanci ustalili, że był nietrzeźwy i miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia głogowscy policjanci zatrzymali jeszcze dwóch kierowców, którzy prowadzili auta po użyciu alkoholu oraz jednego, który był pod wpływem narkotyków. Po użyciu alkoholu pojazdy prowadzili mężczyźni w wieku 26 i 53 lat. Z kolei 27-late, który zresztą złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, był pod wpływem narkotyków.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowanie w stanie po użyciu alkoholu, jest zagrożone karą grzywny. W każdym przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów. Analogiczna kara jest orzekana w przypadku, gdy kierowca jest pod wpływem narkotyków.

Poprzez: KPP Głogów

Drużyna Pogotowia Ratunkowego w Legnicy najlepsza – zwyciężyła w mistrzostwach kierowców

Poprzedni artykuł

Jedni wygrali, inni przegrali – sportowe wyniki minionego weekendu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: