KPP w Głogowie
fot. KPP w Głogowie

Głogowscy funkcjonariusze z Wydziału Prewencji zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież elementów metalowych. Mieszkańców powiatu głogowskiego policja przyłapała na gorącym uczynku. Złodziejom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Głogowskich funkcjonariuszy poinformowano o prawdopodobnie skradzionym samochodzie marki Citroen. Pojazd był opuszczony i zaparkowany niedaleko stacji kolejowej. Policja po sprawdzeniu auta w policyjnej bazie stwierdziła, że nie jest to pojazd figurujący jako utracony.

– W wyniku sprawdzenia pobliskiego terenu mundurowi zauważyli otwartą bramę wjazdową do jednej z hal. Wewnątrz usłyszeli hałas i rozmowy. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wpadli na gorącym uczynku w trakcie kradzieży elementów metalowych – relacjonuje Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP w Głogowie.

– Mężczyźni to mieszkańcy powiatu głogowskiego w wieku 24 i 32 lat. Przyznali się policjantom, że są tu już drugi raz. Wcześniej też zabrali elementy metalowe, które sprzedali na skupie złomu. Myśleli, że hala jest opuszczona i nie należy do nikogo – dodaje.

Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Zatrzymani mężczyźni znajdują się obecnie w policyjnej celi. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. KPP w Głogowie

Robimy wszystko, aby nasza gmina była jeszcze bardziej zielona

Poprzedni artykuł

Polskie symbole narodowe – nowa wystawa w Muzeum Archeologiczno-Historycznym

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like