Fot. DSDiK

„Rondo Hutników” to nazwa nowego ronda turbinowego w Głogowie. Łączy ono dwie głogowskie ulice: Wojska Polskiego przy drodze wojewódzkiej nr 292 oraz Piłsudskiego przy drodze krajowej nr 12. Budowa skrzyżowania rozpoczęła się w lipcu tego roku, a już w październiku kierowcy mogli z niego korzystać i nim przejeżdżać.

W uroczystości nadania skrzyżowaniu nazwy wzięli udział Tymoteusz Myrda – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Piotr Karwan – Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, Piotr Poznański – Zastępca Prezydenta Głogowa, Leszek Loch – Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu oraz Leszek Garycki – były Dyrektor Naczelny Huty Miedzi Głogów.

Fot. DSDiK

Ronda rozwiązują wiele problemów komunikacyjnych, ponieważ bardzo zwiększają płynność ruchu. Dlatego nowe rondo w Głogowie to bardzo ważna inwestycja, mająca ogromny wpływ na poprawę bezpieczeństwa użytkowników ruchu – wyjaśnia Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. – Nazwa skrzyżowania też nie jest przypadkowa, gdyż związana jest z przemysłem miedziowym, którego ważna część, czyli hutnictwo, zlokalizowana jest właśnie w Głogowie – dodaje.

Budowa ronda kosztowała prawie 6,9 mln zł, z czego 1 mln zł pokryte zostało z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Inwestycja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w miejscu, w którym panuje bardzo duże natężenie ruchu, związane m.in. z sąsiedztwem Huty Miedzi Głogów.

Fot. DSDiK

Uroczyście otwarte dziś Rondo Hutników w Głogowie to efekt doskonałej współpracy samorządu wojewódzkiego z rządem i samorządem lokalnym. Zadanie zrealizowane zostało przez miasto, dzięki wsparciu jakie Głogów uzyskał na ten cel z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, Sejmiku Województwa Dolnośląskiego i budżetu Głogowa. Dotychczas skrzyżowanie to było niezwykle niebezpieczne, jako radny z tego rejonu jestem niezwykle zadowolony z faktu, że dziś otworzyliśmy to rondo, na które od wielu lat oczekiwali mieszkańcy Głogowa. Dzięki tej inwestycji znacznej poprawie ulegnie bezpieczeństwo tego skrzyżowania – komentuje Piotr Karwan, Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Nowo nadana nazwa ronda – „Rondo Hutników” odnosi się do powiązań Głogowa z przemysłem miedziowym, czego dodatkowym symbolem jest hutnicza kadź ustawiona w jego centrum.

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego - informacja prasowa

 

Głogów: Poszukiwany 17-latek wybił szybę w sklepie i ukradł alkohol

Poprzedni artykuł

Rudna: Z prawie 3 promilami wsiadł na rower i pojechał do sklepu po alkohol

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like