Fot. KPP w Polkowicach

Polkowiccy funkcjonariusze zlikwidowali nielegalną, przydomową produkcję alkoholu, którą namierzyli na terenie gminy Gaworzyce. Zatrzymano 43-letniego mężczyznę, w którego pomieszczeniach zabezpieczono 142 litry gotowego alkoholu, a także aparaturę, która służyła do jego produkcji. Podejrzanemu na chwilę obecną grozi kara do roku pozbawienia wolności.

43-letni mieszkaniec gminy Gaworzyce prowadził przy swoim domu nielegalną produkcję alkoholu.

Fot. KPP w Polkowicach

Jak widać na załączonych fotografiach produkcja alkoholu odbywała się w warunkach braku podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa. Sprawca podczas rozmowy z policjantami stwierdził, że alkohol, który wytworzył, był przeznaczony na jego wesele, natomiast jego ilość i specjalistyczny aparatura zabezpieczona przez policjantów mogą świadczyć o czymś zupełnie innym – mówi oficer prasowy KPP w Polkowicach, Przemysław Rybikowski – Na tę chwilę 43-latek usłyszał zarzut nielegalnego wyrobu alkoholu etylowego, co wcale nie oznacza końca policyjnych czynności w tej sprawie – dodaje policjant.

Policja przypomina: za wytwarzanie alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestrów grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do roku. Jeśli wytwarzany alkohol jest znacznej wartości, osoba go produkująca może zostać również ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. Natomiast uczynienie stałego źródła dochodu z domowego wytwarzania alkoholu etylowego grozi jeszcze surowszą karą – pozbawieniem wolności do lat 3.

SELFIEforTEACHERS – Nowe narzędzie internetowe dla nauczycieli, które ułatwi im korzystanie z technologii cyfrowych w pracy pedagogicznej

Poprzedni artykuł

Złota zasada cyberbezpieczeństwa: ciągły rozwój [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like