Fot. KPP Polkowice

Grupa młodych przestępców w wieku 23, 21 i 16 lat zatrzymana na gorącym uczynku. Usiłowali dokonać kradzieży na terenie jednej z firm w Chocianowie. Co więcej, okazało się, że szajka ta stoi również za kradzieżą quada, który zniknął z Chocianowa tydzień wcześniej. Ostatecznie liczba zatrzymanych przestępców to cztery osoby. Trójka z nich usłyszała już zarzuty, a 16-letnią złodziejką zajmie się sąd rodzinny. Policjanci odzyskali quada jeszcze tego samego dnia.

Kiedy sprawcy praktycznie znajdowali się już na terenie jednej z chocianowskich firm, nadjechał policyjny radiowóz, a czynności podjęte przez znajdujących się w nim funkcjonariuszy, szybko zmieniły przestępcze plany 21-latka, 23-latka i 16-latki. Policjanci szybko ustalili z jakimi zamiarami mieszkańcy województwa wielkopolskiego pojawili się w Chocianowie i udaremnili kradzież, a przy najstarszym z zatrzymanych znaleźli porcję handlową amfetaminy – informuje oficer prasowy KPP w Polkowicach, Przemysław Rybikowski.

Fot. KPP Polkowice

Ponadto, wskutek policyjnych działań ustalono, że 21-latek tydzień wcześniej w tej samej firmie dokonał kradzieży quada wartego 3 tysiące złotych. Polkowiccy mundurowi odzyskali skradzionego czterokołowca z powiatu górowskiego i zatrzymali młodego złodzieja.

Fot. KPP Polkowice

21-latek odpowie za kradzież i usiłowanie kradzieży, 23-latek z kolei usłyszał cztery zarzuty, w tym również usiłowania kradzieży i jak udowodnili śledczy, posiadania i udzielania narkotyków innym osobom, w tym osobie małoletniej. Konsekwencje za przestępstwo kradzieży poniesie też 21-latek z Góry, natomiast los zatrzymanej 16-latki spoczywa w rękach sądu rodzinnego – dodaje Przemysław Rybikowski.

Fot. KPP Polkowice

Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia, natomiast za udzielanie narkotyków nieletniemu można trafić do zakładu karnego nawet na 8 lat.

Emerytura bez podatku

Poprzedni artykuł

Pieniądze na wsparcie działalności Uniwersytetów Ludowych

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like