Trwa tegoroczna edycja Programu „Go4Poland – Wybierz Polskę”, organizowanego przez Fundację GPW. To już VI edycja inicjatywy powstałej w 2015 roku i skierowanej do Polaków studiujących za granicą. Jej celem jest zachęcenie najzdolniejszej młodzieży do powrotu po studiach do Polski i planowania kariery w kraju.

Służą temu staże oferowane przez partnerów, rozbudowany program mentoringowy, w którym cenieni na rynku menadżerowie dzielą się swoim doświadczeniem ze studentami, a także 7-dniowy cykl warsztatów, paneli dyskusyjnych i wykładów na temat rynku kapitałowego, finansów, inwestowania.

Te ostatnie działania odbędą się w dniach 20-26 sierpnia 2021 pod szyldem Letniej Szkoły Go4Poland i wezmą w nich udział najlepsi laureaci, wyłonieni w dodatkowej rekrutacji. Inicjatywę to dofinansowano z Programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

Program Go4Poland łączy studentów uczelni zagranicznych z działającymi na polskim rynku firmami. Wszystko odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.go4poland.pl, która jest jednocześnie bazą laureatów programu oraz portalem rekrutacyjnym z ogłoszeniami staży dla studentów. Witryna Programu to najbardziej aktualne źródło informacji o firmach biorących udział i aktualnych ofertach pracy dla młodych ludzi. Go4Poland od 6 lat przyciąga czołowe polskie przedsiębiorstwa i instytucje oferując im dostęp do bazy CV najzdolniejszych i najbardziej ambitnych Polaków, którzy zdecydowali się na międzynarodową ścieżkę edukacji.

Program w liczbach
  • Ponad 700 uczestników wcześniejszych edycji,
  • 90 laureatów w tym roku,
  • Dotychczasowi laureaci studiują na 42 uczelniach w 13 różnych krajach,
  • 18 firm włączyło się w tegoroczną edycję jako partnerzy,
  • 7 mentorów i ponad 30 staży w tym roku.

Partnerami Programu są największe polskie spółki, prężnie rozwijające się startupy i instytucje administracji publicznej. W tegoroczne działania włączyła się m.in. Grupa PZU.

Widzimy potencjał młodych ludzi i doceniamy ich doświadczenie, które wnoszą do działań realizowanych przez nas w kraju. Są otwarci, innowacyjni i pomysłowi. Ta współpraca przynosi zarówno im, jak i nam wiele korzyści – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor zarządzający ds. rozwoju i utrzymania produktów w Grupie PZU, mentorka w tegorocznej edycji Go4Poland.

Patronatem Honorowym objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Do trwającej właśnie VI edycji Programu udało się zaprosić 18 partnerów. Wśród firm, które wspierają Program, są m.in.: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Aventis Capital, Associated Apps, Biocam, BondSpot, CFA Society Poland, CyberStudio, Epeer, Erste Securities Poland, Business&Science Poland, IRGiT, IZFiA, KDPW, KGHM, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Grupa PZU czy TGE. Tegoroczną edycję „Go4Poland – Wybierz Polskę!”

Zwieńczeniem Letniej Szkoły Go4Poland i punktem kulminacyjnym Programu jest Konferencja „Twoja kariera – kierunek Polska!”, która odbywa się na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tegoroczny finał programu zaplanowano na 26 sierpnia. W agendzie przewidziano panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli biznesu, administracji i organizacji pozarządowych. Tematyka dyskusji oscyluje wokół jednego z celów Programu Go4Poland, którym jest pokazanie konieczności wspólnych działań biznesu i administracji w celu wprowadzenia rozwiązań systemowych, pozwalających zatrzymać zjawisko „drenażu mózgów” – odpływu najlepiej wykształconych specjalistów za granicę. Planowane tematy debat to m.in.: „Jak budować globalną konkurencyjność polskiego szkolnictwa wyższego i przeciwdziałać odpływowi talentów z Polski?” oraz „Edukacja 2.0 – jak dostosować system edukacyjny do szybkich zmian technologicznych?”.

Konferencja będzie transmitowana w kanałach social media Programu Go4Poland, tak by wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w wydarzeniu zdalnie.Więcej informacji o Programie:

www.go4poland.pl

facebook.com/go4polandwybierzpolske

twitter.com/Go4Poland

linkedin.com/showcase/go4poland—wybierz-polsk%C4%99/

Poprzez: PAP MediaRoom / Fundacja GPW

Napięta sytuacja w Kabulu. Jakie kroki podejmuje polski rząd wobec Afganistanu? [FILMY Z LOTNISKA]

Poprzedni artykuł

Z inicjatywy Prezydenta RP – Zmiany w Kodeksie cywilnym

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like