Katolicy obchodzą dzisiaj uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Tradycyjnie – ten dzień nazywany jest świętem Bożego Ciała.

W Legnicy centralne obchody uroczystości rozpoczną się o godz. 17:00 w kościele katedralnym, gdzie będzie celebrowana Eucharystia. Po Mszy św. z katedry wyruszy procesja eucharystyczna (bez zatrzymywania się przy czterech ołtarzach) do Sanktuarium Świętego Jacka, które jest uprzywilejowanym miejscem czci Najświętszego Sakramentu w Legnicy i całej diecezji legnickiej. O niezwykłych okolicznościach powstania legnickiego sanktuarium pisaliśmy w naszym portalu.

Msza święta celebrowana tego dnia o godz. 17.00 w katedrze legnickiej zainauguruje w naszej diecezji Rok Eucharystii przebiegający pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego obchody zakończy kongres eucharystyczny przewidziany na dni poprzedzające uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w roku 2022 – napisał w okolicznościowym przesłaniu biskup diecezji legnickiej Tadeusz Kiernikowski.

Po zakończeniu procesji w kościele św. Jacka odbędzie się nabożeństwo uwielbienia z udziałem zespołów muzycznych i wokalnych. Cała uroczystość będzie przebiegała z zachowaniem aktualnych przepisów sanitarnych. Co ważne liturgia Mszy św. w katedrze będzie transmitowana na kanale YouTube diecezji legnickiej – kliknij TUTAJ lub w poniższą GRAFIKĘ, aby obejrzeć transmisję.

Poprzez: diecezja.legnica.pl

Uczniowie zbadają jakość powietrza – jest nowoczesna pomoc edukacyjna [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Nie tylko Śnieżka – Karkonosze skarbnicą wrażeń [VIDEO]

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like