Naszym celem jest pokazanie walorów powiatu, jego różnorodności, a jednocześnie zgodnej harmonii – informują urzędnicy starostwa powiatowego w Polkowicach. Jednym ze sposobów na odnowioną identyfikację wizualną samorządu ma być nowe logo.

Powiat polkowicki funkcjonuje już ponad 20 lat. W powiecie i otoczeniu wiele się też zmieniło, dlatego postanowiono o zmiany sposobu identyfikacji wizualnej samorządu. Efektem pracy jest znak, który – jak czytamy w księdze znaku – jest niepowtarzalną miniatura krajobrazu powiatu polkowickiego, łączy on ze sobą ciekawe miejsca, atrakcje turystyczne, zabytki pełne historii oraz tradycję. Proces tworzenia logo był złożony. Od pomysłu, do jego realizacji minęły 4 miesiące. Opracowaniem nowego logo oraz księgi znaku zajęła się profesjonalna agencja marketingowa.

To wszystko pokazane zostało w uproszczony sposób za pomocą ciągłej, konturowej linii. Nowy znak polkowickiego samorządu składa się z sygnetu w kształcie herbu, logotypu „POWIAT POLKOWICKI” oraz hasła „ŁĄCZY”. To wszystko symbolizuje jedność naszego powiatu. Sygnet składa się z 6 miniatur, ważnych elementów każdej gminy, połączonych w jedną całość. Idee nowego znaku ma wyrażać proste, choć wieloznaczne hasło łączy” oznaczającego, że powiatu polkowickiego mimo różnic szuka podobieństw, tak aby wzajemnie się przenikać oraz uzupełniać. Nowe logo jest spójne z herbem powiatu poprzez nawiązanie do kształtu tarczy oraz kolorystyki. W tym przypadku czerwień symbolizuje energię i siłę do działania, a kolor niebieski to lojalność i stabilność.

Idąc z duchem czasu zdecydowaliśmy się odświeżyć nasze logo. Wierzymy, że nasi mieszkańcy będą się utożsamiać z tym znakiem, ponieważ każdy z zawartych na nim elementów symbolizuje, to co wyróżnia każdą gminę – wyjaśnia wicestarosta polkowicki Jan Wojtowicz.

Potrącił dziecko na przejściu i uciekł z miejsca wypadku – teraz sąd zdecyduje o wysokości kary

Poprzedni artykuł

Od kiedy mogę się zaszczepić? Rejestracja rusza już w tym tygodniu

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like