Na budowę ulicy Myśliwskiej mieszkańcy czekają od wielu lat. Inwestycja rozłożona jest na etapy. Projekt budowy ulic Myśliwskiej i Orlej w Sobinie był tematem konsultacji społecznych z mieszkańcami.

W pierwszym etapie zaplanowano budowę odcinka Myśliwskiej oraz ul. Orlej (w kształcie litery „L”) – łączących się z ul. Polkowicką. Dyskusję wywołał jeden z elementów mającego powstać projektu budowy. Chodzi o połączenie ul. Myśliwskiej z ul. Fabryczną (drogą wojewódzką 331). Związane jest to z tym, że w tym rejonie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje takie połączenie i obsługę komunikacyjną terenów pod zabudowę usługową i produkcyjną oraz składy i magazyny. W konsultacjach społecznych, prowadzonych przez Ewelinę Turkiewicz, sołtyskę Sobina, uczestniczyli m.in. Renata Napieralska, dyrektor wydziału inwestycji w urzędzie gminy i radny Robert Drobina.

Proponowane połączenie Myśliwska-Fabryczna miało zapewnić bezpośrednią obsługę tych terenów przemysłowych z ulicy Fabrycznej, aby dojazd pojazdów ciężarowych do tych obszarów nie odbywał się ulicami Orlą, Ptasią i Myśliwską, czyli od strony ulicy Polkowickiej – wyjaśnia Tomasz Duszyński, kierownik referatu inwestycji w urzędzie gminy.

Mieszkańcy nie chcą takiego rozwiązania. Nie przekonują ich argumenty, że będą odpowiednie oznakowanie np. poprzez ograniczenie ruchu dla samochodów ciężarowych. Nie chcemy tu autostrady, a tak będzie – przekonywali mieszkańcy. Z Fabrycznej kierowcy pojadą Myśliwską, zamiast Polkowicką, bo wiadomo co się dzieje w godzinach szczytu. Przejść nie można na drugą stronę ulicy.

Mieszkańcy nie wyrazili zgody na proponowane rozwiązanie wpięcia ulicy Myśliwskiej w drogę wojewódzką DW 331, obwodnicę Sobina – podsumowuje wiceprzewodniczący rady miejskiej Mariusz Zybaczyński. Konsultacje są najlepszą formą, aby inwestycje planowane do realizacji spełniały oczekiwania mieszkańców. Inwestycje muszą być praktyczne i co najważniejsze mają na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu życia mieszkańców oraz użytkowników – dodaje.

Obecnie gmina Polkowice rozstrzyga przetarg na wybór projektanta. Jeszcze w lipcu podpisana zostanie umowa na wykonanie projektu. W sierpniu lub wrześniu odbędą się kolejne konsultacje z mieszkańcami, tym razem z udziałem projektanta, który zaprezentuje koncepcje projektowe – dodaje Tomasz Duszyński. Podczas konsultacji będą też określane etapy i kolejność realizacji robót w latach następnych. Jako pierwszy ma być wykonany odcinek ulic Myśliwskiej i Orlej (tzw. „L”), na który zabezpieczone są środki w budżecie gminy.

Helikoptery nad wielkim miastem – perswazja kontra refleksja

Poprzedni artykuł

Kierowanie bez prawa jazdy to „pikuś” – jeżdżą nawet mając zakaz prowadzenia pojazdów

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like