Jest elektryczny i ma zasięg do 395 kilometrów. Przez miesiąc takie auto osobowe będzie bezpłatnie testowane w Zakładzie Komunikacji Miejskiej w Polkowicach.

To wyróżnienie, jakie gmina otrzymała od znanego koncernu samochodowego w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto. Będzie to samochód pomocniczy, wykorzystywany między innymi do celów zaopatrzeniowych – mówi dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Polkowicach Tomasz Borkowski. Testowanie elektrycznego auta w ZKM potrwa miesiąc. Co potem? W firmie nie wykluczają zakupu podobnego samochodu, ale na razie to kwestia przyszłości.

Voucher na bezpłatne jazdy testowe samochodem elektrycznym Renault ZOE, bo o takie auto chodzi, jest nagrodą, jaką gmina Polkowice otrzymała w siódmej edycji ogólnopolskiego konkursu Eco-Miasto – za działania ekologiczne, w tym wdrażanie elektromobilności. Konkurs odbył się jesienią zeszłego roku w ramach Międzynarodowej Konferencji „Eco-Miasto 2020. Energia zmian”. Polkowice wyróżniono w kategorii: „Mobilność Zrównoważona”.

Rozwoju elektromobilności nie traktujemy w naszej gminie jako celu samego w sobie. To część strategii obejmującej, między innymi, odtwarzanie w mieście parków i tworzenie nowych skwerów. To także około 700 nowych drzew nasadzonych w ubiegłym roku, powiększanie floty miejskich autobusów elektrycznych, walka ze smogiem poprzez gminny program wymiany pieców i wiele innych inicjatyw, których nadrzędnym celem jest poprawa jakości powietrza w naszym otoczeniu i dbałość o zdrowie mieszkańców – zaznacza – burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

Rolnictwo w Polsce: rodzina i zdrowie najwyżej na liście priorytetów

Poprzedni artykuł

Kontenery, rowery i wiertła – 25-latek podpalał, 30-latek i 36-latka kradli

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like