Około godz. 21. na ul. Jaworzyńskiej w Legnicy do policjantów Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy podjechała kierująca autem osobowym, która poddenerwowanym głosem poinformowała ich, że w pojeździe ma syna uskarżającego się na silny ból brzucha i potrzebuje pomocy.

Kobieta przyjechała do Legnicy z jednego z ościennych powiatów. W samochodzie znajdowało się dziecko wijące z bólu. Matka z nerwów nie potrafiła znaleźć drogi do szpitala. Policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Włączyli sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i pilotowali samochód.

Funkcjonariusze podczas pilotażu zabezpieczyli bezpiecznie skrzyżowania oraz szybko i bez szwanku pomogli dotrzeć kobiecie i jej dziecku do szpitala. Po przyjeździe na miejsce chłopiec został natychmiast przekazany personelowi medycznemu, który udzielił mu specjalistycznej pomocy. Przebieg zdarzenia można zobaczyć na filmiku udostępnionym przez Policję.

Poprzez: KMP Legnica

Kolejny krok do Paulinowa

Previous article

Nauki techniczne i ekonomiczne – studiuj w Legnicy

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like