• Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu otrzymali zawiadomienie o kradzieży samochodu osobowego o wartości 20 tys. zł.

Dzięki podjętym działaniom operacyjnym, policjanci już następnego dnia odnaleźli utracony pojazd i przekazali go właścicielowi. Na tym jednak sprawa się nie zakończyła. Zebrany materiał dowodowy i posiadane informacje pozwoliły na trafne wytypowanie sprawcy i w rezultacie zatrzymanie 20-latka.

Legniczaninowi przedstawiono już zarzut dokonania kradzieży z włamaniem za pomocą oryginalnego kluczyka, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawca jest dobrze znany legnickim śledczym z dokonywania innych przestępstw na terenie miasta.

  • Policjanci z Legnicy zatrzymali 19-latka, który posiadał przy sobie kilka działek marihuany. Zaczęło się od tego, że podczas patrolowania ulic miasta, funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji na ul. Parkowej zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok mundurowych zaczęli się oddalać.

Kiedy funkcjonariusze podjęli wobec nich interwencję, jeden z mężczyzn zaczął się nerwowo zachowywać, sprawiał wrażenie jakby chciał coś ukryć w kieszeni swojej kurtki. Czujność funkcjonariuszy po raz kolejny nie zawiodła. Podczas przeszukania przy 19-latku ujawnili zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. Legniczanin został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Znalezione przy nim środki odurzające poddano badaniu, które wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania narkotyków, do którego się przyznał. Za posiadanie środków odurzających sąd może mu wymierzyć karę do trzech lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Poprzez: KMP Legnica

Nasza skrzydlata duma – zagłosuj na wiatrak holenderski w Polkowicach

Poprzedni artykuł

Zmarł Tadeusz Tyzenhauz – przez całe życie zawodowe był związany z KGHM

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like