Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0 to program, którego celem jest pomoc finansowa dla firm z branż, które musiały ograniczyć lub zawiesić działalność w związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID-19. Ponad 43 mln zł w ramach Tarczy 2.0 trafiły już do przedsiębiorców w powiatach Zagłębia Miedziowego.

W skali całego kraju wartość pomocy dla mikro, małych i średnich firm to 13 mld zł. Podobnie jak w pierwszej tarczy Finansowej PFR pomoc ta jest udzielana szybko, w prosty i bezpieczny sposób za pośrednictwem systemu przygotowanego przez PFR i banki. Dla dużych przedsiębiorstw ze wszystkich branż wymagających wsparcia w związku z pandemią przeznaczona jest Tarcza dla Dużych Firm o wartości 25 mld zł.

Rekordowa kwota wsparcia o wartości niespełna 18 mln zł trafiła do 98 podmiotów z Legnicy, w których łącznie zatrudnionych jest ponad 780 osób. Na drugim miejscu jest powiat głogowski, gdzie dla 75 firm zatrudniających w sumie 560 osób pomoc wyniosła ponad 9,7 mln zł. Ogółem do wszystkich wnioskodawców z obszaru miedziowego trafiło ponad 43,1 mln zł.

Na poniższych infografikach można zobaczyć powiatowe rankingi wsparcia przyznanego przez Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach Tarczy Finansowej 2.0

Protest uliczny w Głogowie był nielegalny – kontrowersje wokół zachowań uczestników i policjantów

Poprzedni artykuł

„Miniszpital na czterech kółkach” – polkowickie pogotowie ratunkowe będzie mieć nową karetkę

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like