Zwycięzcą Drużynowych Mistrzostw Kierowców została drużyna Pogotowia Ratunkowego z Legnicy. To pierwsze tego typu zawody w Legnicy i relacjonuje je Polskie Radio Wrocław.

W mistrzostwach udział wzięło 16 czteroosobowych zespołów. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności aż w sześciu konkurencjach. Ireneusz Staszewski – kierowca reprezentujący jedną z firm przyznaje, że najtrudniejsza dla wszystkich okazała się jazda na tzw. trolejach: No ten bezwład tylnej osi powoduje, że trzeba zachować odpowiednią prędkość absolutnie nie używać hamulca. Kontrować, bo samochód staje się nadsterowny, więc te kontry kierownicą muszą być w miarę płynne. No i regulowanie gazem, wyprowadzanie z poślizgu.

Był także slalom, parkowanie na cztery strony świata, jazda szosowa z testem stewarda, czy też jazda po tzw. płycie pierścieniowej, gdzie samochód wpadał w poślizg. Chodzi o dobrą zabawę, ale także poszerzanie swojej wiedzy i umiejętności – wyjaśnia główny sędzia Krzysztof Grygiel.

Zawody, ostra walka, współzawodnictwo, adrenalina na wysokim poziomie i w ten sposób chcieliśmy pokazać mieszkańcom, że jest miejsce, w którym można fajnie spędzić czas, a jednocześnie czegoś ciekawego się nauczyć. Poznać troszeczkę więcej zagadnień z techniki jazdy, zobaczyć jak się pojazdy zachowują w różnych warunkach, poćwiczyć, też fajnie się pobawić.

Oceniany był przede wszystkim łączny czas wykonania wszystkich zadań, ale również precyzja i technika jazdy. Wyzwanie podjęli między innymi strażacy, pracownicy Straży Miejskiej, taksówkarze i kierowcy MPK, a także uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Samochodowych, czyli ci, dla których na co dzień technika i bezpieczeństwo jazdy ma ogromne znaczenie.

70-lecie chóru – „Madrygał” z koncertem jubileuszowym

Poprzedni artykuł

Groźni, bezmyślni, nieodpowiedzialni – codziennie na drogach

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like