Fot. GHDDKiA

Powyżej 90 procent wynosi już zaawansowanie robót na odcinku Polkowice – Lubin drogi ekspresowej S3. Jak zapowiada Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad wkrótce ten odcinek drogi zostanie oddany do użytku. Obecnie prowadzone są tam już tylko  prace wykończeniowe i bitumiczne.

– Wykonawca kontynuuje prace związane z realizacją robót bitumicznych na drogach dojazdowych, serwisowych oraz na trasie głównej. Obecnie trwa układanie nawierzchni na jezdni prawej od węzła Polkowice Północ do Lubin Północ, natomiast na jezdni lewej wykonywane będzie oznakowanie poziome. Dobiegają końca prace naprawcze związane z wadliwie zamontowanymi dylatacjami przez poprzedniego wykonawcę. Trwają prace związane z humusowaniem terenu, montażem barier energochłonnych oraz ogrodzeniem drogi ekspresowej. Niebawem montowane będą bariery linowe na przejazdach awaryjnych – informuje Biuro Prasowe Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad.

Dowiedzieliśmy się, że w połowie listopada  br. planowany jest termin  oddania do ruchu drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami a Lubinem.

Lubin: 74-letni rowerzysta potrącony na przejeździe. ZOBACZ NAGRANIE

Poprzedni artykuł

20 milionów na poprawę jakości powietrza na Dolnym Śląsku

Następny artykuł

4 Komentarze

  1. Tak tylko dlaczego na węźle Polkowice Południe nie widać zjazdu z kierunku Zielona Góra – Legnica na ten węzeł? … jakieś niedopatrzenie moje czy projektanta?

    1. Taki zjazd nie był projektowany, bo ta relacja na tym węźle byłaby praktycznie nieużywana.

  2. Pozostało w ubiegłym roku (na jesieni) do wykonania 25% prac. Po roku czasu do wykonania pozostało jeszcze 10% prac a wykonać je należy do połowy listopada. To jak, przez rok tylko wykonano 15% procent prac a teraz przez miesiąc 10 procent%.Zobaczymy.

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like