Diagnostyka obrazowa i endoskopowa, poradnictwo ortopedyczne czy onkologiczne – to tylko niektóre usługi medyczne z jakich będą mogli skorzystać mieszkańcy gminy Polkowice w ramach umów, podpisanych przez Polkowickie Centrum Usług Medycznych z dolnośląskimi szpitalami.

W siedzibie Miedziowego Centrum Zdrowia w Lubinie podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy MCZ a Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych (PCUZ). Przewiduje ono m. in. współdziałanie obu placówek w zakresie zapewnienia pacjentom z terenu gminy Polkowice dostępu do kompleksowych świadczeń zdrowotnych o najwyższych walorach jakościowych.

W lubińskim MCZ polkowiczanie będą mogli poddać się badaniom m. in.  z diagnostyki obrazowej (tomograf komputerowy), diagnostyki endoskopowej (endoskopia przewodu pokarmowego i bronchoskopia), mammografii, rezonansu magnetycznego i USG serca, czy też skorzystać z nocnej oraz świątecznej opieki zdrowotnej.

Umowa dotyczy przede wszystkim dostępu do diagnostyki. Mamy ją bardzo rozbudowaną, mamy też najnowocześniejszy sprzęt, więc na pewno ułatwi ona mieszkańcom gminy Polkowice korzystanie z tego typu świadczeń. Niezależnie od tego będziemy współpracowali także w ramach kardiologii czy okulistyki. Podpisane porozumienie z pewnością ułatwi szybki kontakt ze specjalistami z tych dziedzin – mówi Piotr Milczanowski, prezes zarządu MCZ.

Z nawiązanej współpracy zadowolony jest także prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych Waldemar Sułek, który zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt współpracy – możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy lekarzami obu placówek.

Pojawia się możliwość wymiany lekarzy rezydentów, których możemy pozyskać z oddziałów szpitalnych lubińskiego MCZ, którzy będą mogli świadczyć swoje usługi w godzinach popołudniowych w naszej przychodni, oczywiście jeżeli wyrażą na to zgodę i jeżeli warunki finansowe, które zaproponujemy będą dla nich satysfakcjonujące. Mamy możliwość uruchomienia nowych poradni i dzięki temu porozumienie możliwość rozwoju PCUZ – uważa prezes Waldemar Sułek.

Zdaniem burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego takie porozumienia pomiędzy PCUZ i okolicznymi szpitalami są bardzo ważne z punktu widzenia mieszkańców naszej gminy, i powinny były być nawiązane już dawno.

Otwieramy się na silnych partnerów medycznych w postaci Miedziowego Centrum Zdrowia czy przychodnie i szpitale z Głogowa, Bolesławca i Zgorzelca. Z ich pomocą będziemy uzupełniać kompleksową ofertę polkowickiej przychodni o te usługi, których nie można zrealizować na terenie Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. A to dopiero początek, bo głęboko wierzę to, że ta współpraca będzie się wiązała z przeniesieniem części tych usług do naszej przychodni, tak, aby pacjent miał je dostępne u nas w Polkowicach – podkreśla burmistrz Puźniecki.

Porozumienie o współpracy z MCZ nie jest pierwszym, jakie władze Gminy Polkowice i PCUZ podpisały w zakresie zwiększenia oferty świadczeń zdrowotnych dostępnych dla mieszkańców gminy Polkowice. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, w ubiegłym tygodniu podobną umowę podpisano z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu oraz Wielospecjalistycznym Szpitalem SPZOZ w Zgorzelcu. Porozumienie przewiduje m. in. usługi w zakresie diagnostyki obrazowej i endoskopowej, okulistyki, ortopedii, onkologii oraz opieki długoterminowej.

Będzie więcej połączeń – korekta dotyczy także rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich – przewoźnik reaguje na zagrożenie koronawirusem

Poprzedni artykuł

Od dzisiaj: ograniczona praca Urzędu Gminy Rudna

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: