Policjanci legnickiej drogówki podczas pełnienia służby zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mazdy. Był nim 37-letni obywatel Czech, który w nocy na terenie Niemiec dokonał kradzieży tego pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy trzymiesięczny areszt.
W miniony wtorek, 14 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełnili służbę na terenie Gminy Legnickie Pole.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mazda, poruszającym się na niemieckich numerach rejestracyjnych. Kierującym okazał się 37-letni obywatel Czech, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna nie miał też żadnych dokumentów pojazdu, którym się poruszał i zachowywał się nerwowo i nienaturalnie. Policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia legalności posiadanego pojazdu. Jak się okazało pojazd ten został w nocy skradziony z terenu Niemiec. 37-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu a pojazd zabezpieczono procesowo. Wartość skradzionego pojazdu wynosi 17 tys. euro – mówi mł. asp. Anna Tersa z KMP w Legnicy.

Sąd Rejonowy w Legnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy i Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.