• Policjanci z lubińskiej komendy zostali powiadomieni o kradzieży ze sklepów mieszczących się w pewnej lubińskiej galerii handlowej. Na miejscu okazało się, że jeden ze sprawców został ujęty przez pracownika ochrony na gorącym uczynku.

Jednego z podejrzanych, 26-latka, ujął pracownik ochrony, natomiast jego wspólników, 19-letnią kobietę i jej 21-letniego kolegę, szybko ustalili i zatrzymali policjanci wydziału prewencji i kryminalnego. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie o łącznej wartości blisko 2,5 tys. zł, które podejrzani mieli zamiar sprzedać przypadkowym osobom. Były to między innymi bluzy, koszulki, spodnie, zestawy do makijażu, przybory kosmetyczne, a nawet… strój kąpielowy.

Cała trójka dobrze jest znana mundurowym z podobnych przestępstw. W trakcie przesłuchania podejrzani przyznali się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddali karze. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara pozbawienia wolności na okres 5 lat.

  • Dzielnicowi lubińskiej komendy zostali poinformowali przez mieszkańca Lubina, iż w jego budynku przeznaczonym do remontu, przebywa nieznany mu mężczyzna, który dokonał włamania, a następnie kradzieży elementów metalowych, przede wszystkim… kaloryferów. 

Złodzieja na terenie swojego budynku zastał właściciel, który zamknął go wewnątrz i poinformował o całym zdarzeniu policjantów. Na miejscu policjanci zastali 42-latka, który dobrze był im znany, gdyż niejednokrotnie był przez nich zatrzymywany. W trakcie czynności z zatrzymanym, okazało się, że jest on poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Lubinie.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna już na początku lipca br., włamał się do pomieszczeń, uszkadzając drzwi wejściowe oraz zabezpieczania. Z wnętrza budynku kradł i wynosił elementy metalowe. Były to przede wszystkim kaloryfery W chwili zatrzymania podejrzany miał już przygotowane kolejne przedmioty do wyniesienia. W trakcie czynności z podejrzanym, funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna dokonał jeszcze innych przestępstw w Lubinie. Były to między innymi włamania i kradzieże do altan na ogrodach działkowych, a także kradzież z włamaniem do samochodu. Zatrzymany nie był wybredny w kwestii przedmiotów, jakie kradł. Jego łupem padały przedmioty, które później mógł łatwo sprzedać. Były to między innymi elektronarzędzia, elementy metalowe, radio samochodowe, alkohol, żywność W przypadku, kiedy w altance, do której włamał się podejrzany nie było nic w jego zainteresowaniu, potrafił napić się kawy i spędzić w niej noc.

Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu 8 zarzutów: między innymi kradzieży, kradzieży z włamaniem, a także zniszczenie mienia. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do wszystkich czynów, tłumacząc, że to było jego źródło utrzymania. Teraz odpowie przed sądem i grozić mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Lubin

Legniczanie mogą zgłaszać dowolną liczbę projektów – rusza budżet obywatelski na rok 2021

Previous article

Polski Bon Turystyczny za chwilę do wykorzystania – będzie ważny do marca 2022 roku

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like