Centrum Kultury w Polkowicach zaprasza na koncert kolęd i pastorałek wykonaniu Violi Brzezińskiej

Centrum Kultury w Polkowicach 30 grudnia o godz. 19.00 zaprasza do kościoła pod wezwaniem Św. Michała Archanioła w Polkowicach na koncert polskich kolęd i pastorałek „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu Violi Brzezińskiej. Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odbioru w Galerii „Rynek 26”.

Viola Brzezińska to  laureatka telewizyjnej „Szansy na sukces” oraz nagrody głównej im. Anny Jantar w konkursie Debiuty na KFPP w Opolu.

– Brzezińska w 1995 dołączyła do zespołu słynnego musicalu „Metro”, gdzie grała jedną z głównych ról. W roku 1996 wzięła udział w opolskim koncercie „Premiery”, wykonując piosenkę pt. „Szarości me”, którą specjalnie dla niej napisali J. Cygan i P. Rubik. Z teatrem BUFFO współpracowała 6 lat, występując na największych scenach, halach sportowych, koncertowych w całym kraju, a także we Francji. Ma na swoim koncie współpracę z Chrisem de Burgh, Davidem Macdonald, Claudią Koll oraz liderem zespołu The Kelly Family – Paddym Kelly. Ponadto z Krzysztofem Krawczykiem, Piotrem Rubikiem, Robertem Jansonem. Od 2000 do 2003 roku współpracowała z zespołem Saruel, z którym nagrała cztery płyty. Natomiast przez kolejne trzy lata była solistką zespołu Viola i New Day. W maju 2008 r. ukazała się pierwsza solowa płyta Violi pt. „Przystań” – informuje Centrum Kultury w Polkowicach.