Fot. UM Legnica

Pod hasłem ,,Bo we mnie jest tlen’’ władze samorządowe Legnicy 3 grudnia organizują w hotelu Qubus w Legnicy drugą edycję Konferencji Popularno – Naukowej Kobiece Ścieżki Zdrowia. Seminarium to jest kontynuacją rozpoczętego rok temu cyklu wykładów naukowych o zdrowiu. Wejściówki na to wydarzenie dostępne są od 26 listopada w Galerii Satyrykon.

W tym roku tematem przewodnim konferencji będą tematy związane z oddychaniem, płucami, reakcjami organizmu na tlen. Jak zapowiadają organizatorzy będzie też coś „lekkiego”, czyli o naszym zdrowiu w kontekście emocji i potrzebie relacji z drugim człowiekiem. Konferencja odbywa się w trybie hybrydowym. Trzy wykłady będą transmitowane na żywo w sieci na profilu Miasto Legnica na Facebooku i kanale Youtube.

– Konferencję zaczniemy wykładem prof. UAM dr hab. Anita Szwed (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) pt. „Dlaczego warto zadbać o kondycję swoich płuc”. Wykładowczyni UAM zadebiutowała na pierwszej edycji naszej kobiecej konferencji. Jej zeszłoroczny wykład „Co warto wiedzieć po 40-tce, czy menopauza to choroba” obejrzało aż 2 tys. osób. Kolejnym wykładem naukowym będzie wystąpienie legniczanki dr Małgorzaty Piputy-Jusiakowskiej (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)  „Dwa oblicza trenu”. A na koniec wystąpienie znanego mówcy i coacha, autora wielu książek – dr Marka Skały pn. „Dobre relacje są jak tlen” – informuje Urząd Miasta Legnica.

Pacjenci są pod dobrą opieką, zarządzanie szpitalem jest prawidłowe, kadry lecznicy potrzebują medialnego spokoju – dyskusje muszą być oparte o fakty

Poprzedni artykuł

Świąteczna zbiórka żywności w Lubinie

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like