Nowa nawierzchnia jezdni, chodniki, droga rowerowa, miejsca postojowe i oświetlenie – tak będzie wglądał nowy odcinek ulicy Jaskrowej ma osiedlu Polkowice Dolne. Ogłoszony został przetarg, który wyłoni wykonawcę robót budowlanych.

Nowa droga będzie łącznikiem pomiędzy ulicami Przemkowską i Chocianowską. Obecnie jest to niezagospodarowany teren, porośnięty drzewami samosiejkami i krzewami.  Dodatkowo, w ramach inwestycji powstaną obustronne chodniki i ścieżki rowerowe, które połączone będą z ciągiem pieszym na ul. Przemkowskiej. W projekcie przewidziana jest również zatoka postojowa i siedem miejsc parkingowych.

Wybudowane zostanie nowe skrzyżowanie ul. Jaskrowej z ul. Chocianowską oraz nastąpi przebudowa drugiego skrzyżowania z ul. Przemkowską. Obydwa skrzyżowania docelowo mają być skrzyżowaniami 3-wlotowymi, w obrębie których zostaną wydzielone dodatkowe pasy dla skręcających w lewo oraz do skrętu w prawo – informuje Mariusz Kozłowski z referatu inwestycji UG Polkowice. Wprowadzona nowa organizacja ruchu pozwoli na rozważenie możliwości uczynienia z ulicy Jaśminowej drogi jednokierunkowej mając na względzie jej parametry – dodaje.

Cały projektowany teren zostanie również oświetlony. Istniejąca na terenie pasa drogowego linia elektroenergetyczna, która koliduje z projektowaną drogą zostanie przebudowa. W sumie postawione zostaną cztery nowe słupy oświetleniowe, ze źródłami światła w technologii LED. Na potrzeby inwestycji wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa.

Budowa nowego odcinka ulicy Jaskrowej jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców osiedla Polkowice Dolne, którzy od dawna mówili o potrzebie dodatkowej drogi łączącej ulice Przemkowską i Chocianowską. Szczególnie, że sąsiednia ulica Jaśminowa, która dziś łączy te dwie główne drogi, jest bardzo wąska i stwarza realne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Na budowę nowej drogi wykonawca będzie miał 5 miesięcy od dnia przekazania placu budowy. Zainteresowane udziałem w przetargu firmy mają czas na złożenie ofert do 7 listopada do godziny 11:00.

Młodzi, agresywni i niebezpieczni – czy wrócą na drogę normalności?

Poprzedni artykuł

PYTANIE MIESIĄCA: Czyje jest miasto Lubin? Obywatele chcą decydować o budżecie, ale nie wszyscy radni są „za”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

Może zainteresuje Cię także: