Podbijają świat nauki, kultury i sportu. Rozsławiają Polskę swoimi talentem, wiedzą i sukcesami na skalę światową. Już po raz drugi KGHM Polska Miedź S.A. wyróżni wybitnych Polaków, nadając im tytuł Ambasadora Polski.

Rozpoczęła się druga edycja prestiżowego plebiscytu organizowanego przez KGHM, Ambasador Polski, którego celem jest wyłonienie wśród naszych rodaków osób, które swoją działalnością przyczyniają się do budowania dobrego wizerunku Polski na świecie. Ubiegłoroczny plebiscyt relacjonowaliśmy w naszym portalu.

Zgłaszanie kandydatów odbywa się poprzez formularz na stronie ambasadorpolski.se.pl. Spośród nadesłanych zgłoszeń organizator wyłoni 30 nazwisk do nagród w kategoriach: Ambasador Nauki Polskiej, Ambasador Polskiego Sportu, Ambasador Kultury Polskiej. O tym, kto zwycięży, zdecyduje kapituła konkursu. Z kolei internauci wybiorą laureata w kategorii Nagroda Publiczności – „zwyczajnego niezwyczajnego”, społecznika, który poświęca swój czas na budowanie relacji Polonii z innymi narodami.

Pierwsza edycja konkursu pokazała, jak ważne jest budowanie pozytywnego wizerunku naszego kraju na świecie i, że mamy nadzwyczajne powody do dumy. Polscy naukowcy, artyści, sportowcy czy przedsiębiorcy to nasza najlepsza wizytówka. Dlatego cieszę się, że szukamy nowych Ambasadorów Polski, żeby w odpowiedni sposób okazać im naszą wdzięczność i szacunek za pasję, z którą działają i pracują – mówi prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Prezes miedziowej spółki przyzna również Nagrodę Specjalną Prezesa KGHM. Otrzyma ją osoba, która przyczynia się do budowy dobrego wizerunku polskich przedsiębiorców za granicą. Głosować można, wchodząc na stronę internetową www.ambasadorpolski.se.pl .

Wybierz studia na kierunku Logistyka i transport – to zawody gospodarki przyszłości

Previous article

Feralna kładka w Lubinie – mieszkańcy jeszcze muszą czekać na decyzje w tej sprawie [VIDEO]

Next article

Comments

Leave a reply

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like