Dwie inwestycje związane z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjno-sanitarnej prowadzi obecnie Przedsiębiorstwo Gospodarki Miejskiej w Polkowicach. Na ukończeniu jest przedsięwzięcie w Komornikach przy boisku i zapleczu sanitarno-socjalnym. Natomiast na Polkowicach Dolnych rozpoczęła się inwestycja na ulicy Fiołkowej. Niebawem wykonawca wejdzie też na teren budowy w Sobinie.

– Gotowa sieć to dla mieszkańców oszczędność czasu i pieniędzy. Wielokrotnie podkreślam, że zbudowanie takiej sieci wodno-kanalizacyjnej w gminie Polkowice, która pozwoli na efektywne i oszczędne gospodarowanie tym obszarem, jest dla mnie priorytetem Dlatego inwestujemy w budowę nowych sieci czy sukcesywnie wymieniamy te stare. Nasza firma szybko reaguje też na przedsięwzięcia nagłe, tak jak w przypadku Komornik – mówi Jacek Kaszuba, prezes PGM w Polkowicach.

KOMORNIKI
– Inwestycja polega na wybudowaniu sieci wodociągowej i kanalizacyjno-sanitarnej przy lokalnym boisku i zapleczu sanitarno-socjalnym – tłumaczy Mariusz Ogrodnik, zastępca kierownika ds. infrastruktury sieciowej. Przedsięwzięcie jest wykonywane siłami własnymi polkowickiego PGM-u.

POLKOWICE DOLNE
Od kilku dni na terenie budowy pracuje wykonawca inwestycji na ulicy Fiołkowej. Nowa sieć wodociągowa oraz kanalizacja sanitarna wzdłuż tego odcinka aż do Alei Jana Pawła II ma powstać w ciągu najbliższych miesięcy.

W tym wypadku powinno obejść się bez większych utrudnień w ruchu mieszkańców, gdyż wokół tej inwestycji znajdują się obecnie pola oraz teren budowy bloków wielorodzinnych. Gmina Polkowice planuje w niedalekiej przyszłości wybudować tam drogę. Zatem to najlepszy czas na tego typu inwestycje.

SOBIN
20 lipca powinna ruszyć też inwestycja w Sobinie. W ramach tego przedsięwzięcia powstanie około 900 metrów sieci wodociągowej. PGM chce jak najszybciej wykonać tę inwestycję. Mieszkańcy tej miejscowości będą musieli liczyć się w tym czasie z utrudnieniami, które są nieuniknione przy tego typu przedsięwzięciach.

Ministerialna wizyta w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Poprzedni artykuł

Polityka klimatyczna KGHM

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like