Kara pozbawienia wolności grozi młodej mieszkance powiatu głogowskiego, która jest podejrzana o handel podrobionymi towarami.
Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Głogowie ustalili, że 23-latka handluje towarami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. Na tej podstawie w ubiegłym tygodniu mundurowi pojechali do miejsca zamieszkania kobiety, gdzie przeszukali poszczególne pomieszczenia. W toku prowadzonych czynności policjanci znaleźli w zasadzie to czego szukali, czyli spore ilości odzieży oraz perfum. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 700 produktów.
Jednak to nie było jedyny problem 23-latki, gdyż w trakcie wykonywania czynności służbowych, usiłowała przekupić policjantów. Naiwnie sądziła, że w ten sposób uniknie konsekwencji prawnych, jednak nic bardziej mylnego. Jeszcze tego samego dnia mieszkanka powiatu głogowskiego została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy. Za handel produktami z podrobionymi znakami towarowymi, w świetle obowiązujących przepisów, grozić może kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za udzielanie lub złożenie obietnicy udzielenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, aby skłonić ją do naruszenia przepisów prawa, grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.
Obraźliwe gesty i krzyki zza kierownicy, nieuzasadnione używanie klaksonu, niebezpieczne manewry autem, a nawet rękoczyny. To wszystko typowe przejawy agresji za kierownicą.
Jej przyczyn jest wiele i przybiera różne formy. Jednak na pewno nie poprawia ona poziomu bezpieczeństwa na drogach. Przejawy agresywnego zachowania to najczęściej:
- używanie sygnału dźwiękowego oraz świateł drogowych niezgodnie z przepisami,
- jazda „zderzak w zderzak” mająca na celu wymuszenie zwiększenia prędkości lub zjechanie na pobocze,
- niestosowne gesty,
- używanie słów wulgarnych,
- utrudnianie włączenia się do ruchu,
- korzystanie podczas jazdy z telefonu komórkowego,
- ruszanie z piskiem opon lub gwałtowne hamowanie
Przypominamy, że każdego uczestnika ruchu drogowego obowiązują takie same prawa. Każdy kierowca musi przestrzegać przepisów w takim samym zakresie bez względu na posiadane umiejętności czy predyspozycje do kierowania pojazdami. Kierowcy, którzy „wymierzają” sprawiedliwość samodzielnie, mogą się narazić na odpowiedzialność karną.
„Stop agresji drogowej” – jeśli widziałeś agresywne i niebezpieczne zachowanie za kierownicą- poinformuj o tym najbliższą jednostkę policji. Nagrania z zapisem nieprawidłowych zachowań można również przesyłać mailowo na adres: [email protected] .
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl