87-letni mieszkaniec Lubina zgłosił w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie, że nieznana mu kobieta podczas rozmowy telefonicznej, przedstawiając się jako policjantka z tutejszej jednostki, poinformowała, że pieniądze mężczyzny, które trzyma w banku są zagrożone i zostały zabezpieczone przez policję.

Oszustka kazała udać się mężczyźnie do banku i wybrać gotówkę w kwocie 40 tys. zł. Pokrzywdzony kierowany cały czas przez sprawczynię, dokonał wypłaty pieniędzy w placówce bankowej w żądanej kwocie, które następnie przekazał nieznanemu osobnikowi pod swoim domem, który przedstawił się jako policjant.

Mężczyzna był przekonany, że bierze udział w akcji policyjnej. Po telefonie od fałszywej policjantki, udał się do banku, wybrał gotówkę, a następnie przekazał ją do rąk fałszywego policjanta. Cały czas był podsłuchiwany przez przestępców na swoim telefonie komórkowym.

W banku, zaniepokojonej pracownicy powiedział, że pieniądze potrzebuje dla wnuczki, która kupiła mieszkanie. Śledczy podczas przesłuchania ustalili, że mężczyzna za namową oszustów, okłamał kasjerkę w banku, informując ją, że pieniądze potrzebne mu są dla wnuczki, która kupiła mieszkanie. 87-latek chciał nawet zawieźć pieniądze bezpośrednio do komendy, jednakże sprawcy powiedzieli mu, że to to tylko „zepsuje całą akcję”. Policjanci będą teraz wyjaśniać całą sytuację i dążyć do zatrzymania sprawców tego przestępstwa.

Pamiętajmy, że mundurowi nigdy nie proszą o branie kredytów w ramach pomocy w działaniach operacyjnych! Żaden funkcjonariusz nie może też żądać ani przyjmować pieniędzy za prowadzoną sprawę. Nie „zabezpiecza” również pieniędzy przechowywanych w domach czy na koncie bankowym. Prawdziwy policjant nikomu nie może kazać wyrzucać pieniędzy przez okno, balkon czy pozostawiać w jakimś umówionym miejscu

Oszuści działający ww. metodami są bezwzględni i pozbawieni jakichkolwiek skrupułów. Najczęściej okradają osoby starsze, mieszkające samotnie. Policjanci po raz kolejny apelują do wnuków, dzieci, sąsiadów osób starszych, aby ostrzegać o tego typu przestępstwach, a także do samych seniorów. Często, aby uniknąć takiego zagrożenia, wystarczy pamiętać o zwykłych środkach ostrożności.

Poprzez: KPP Lubin

Elewacja zabytkowego kościoła po remoncie

Poprzedni artykuł

Trzy placówki poza Wrocławiem – Dolny Śląsk będzie mieć ponad 230 dodatkowych miejsc dla chorych na COVID-19

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like