Fot. KMP w Jeleniej Górze

5-letni Maksymilian został uprowadzony wczoraj rano w Jeleniej Górze. Matka, której odebrano prawa rodzicielskie zjawiła się pod przedszkolem chłopca, porwała go stamtąd i odjechała razem z dzieckiem. Policja odnalazła chłopca ukrytego w schowku na pościel.

Wczoraj policja w Jeleniej Górze została powiadomiona o uprowadzeniu 5-letniego Maksymiliana. Do zdarzenia doszło około godziny 7.45, kiedy wychowawczyni jednej z placówek opiekuńczych odprowadzała dwójkę dzieci, w tym Maksa, do przedszkola przy ul. Sobieskiego w Jeleniej Górze. Pod przedszkolem zjawiła się matka chłopca, która zabrała dziecko i wraz z nim odjechała. Kobieta pozbawiona jest praw rodzicielskich.

– Jeleniogórscy policjanci odnaleźli 5-letniego Maksymiliana, o którego uprowadzenie podejrzewana była jego matka. Kobieta pozbawiona jest praw rodzicielskich, a dziecko przebywa w jednej z jeleniogórskich placówek opiekuńczych. Chłopiec wczoraj rano, został zabrany spod przedszkola przez matkę. Policjanci w tej sprawie zatrzymali 4 osoby, w tym matkę i ojca dziecka. Czynności prowadzone są w kierunku uprowadzenia rodzicielskiego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5 – mówi podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Jeleniogórscy funkcjonariusze ustalili, że dziecko może przebywać w mieszkaniu na terenie powiatu legnickiego. Na miejscu zastali oni 32-letnią kobietę oraz 3 mężczyzn w wieku od 34 do 41 lat. – Odnaleźli w nim również poszukiwanego chłopca. Okazało się, że dziecko ukryte było w schowku na pościel. Chłopiec cały i zdrowy został przekazany pod opiekę prawnemu opiekunowi – dodaje Edyta Bagrowska.

Policja bada wszystkie okoliczności tej sprawy. Postępowanie prowadzone jest pod kątem uprowadzenia rodzicielskiego. Za czyn grozi nawet do 5 lat więzienia.

Nowy wóz strażacki dla OSP w Sobinie

Poprzedni artykuł

Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza – XXI Łemkowskie Jeruzalem

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like