Fot. MRiPS

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło dodatkowy nabór wniosków w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. Do wzięcia jest 30 mln zł.

– Program „Centra opiekuńczo-mieszkalne” wspiera samorządy w tworzeniu, a następnie utrzymaniu placówek pobytu dziennego lub całodobowego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami. Osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, obok różnego rodzaju codziennego wsparcia, powinny mieć także zapewnioną możliwość niezależnego, samodzielnego i godnego funkcjonowania na miarę swoich potrzeb – informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Program składa się z dwóch modułów. Pierwszy obejmuje utworzenie Centrum opiekuńczo-mieszkalnego, drugi dofinansowanie funkcjonowania ośrodka.

Program adresowany jest do gmin i powiatów, które zorganizują usługi zamieszkiwania całodobowego lub dziennego dla dorosłych osób niepełnosprawnych z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności (lub orzeczeniem traktowanym na równi).W celu utworzenia Centrum gminy/powiaty mogą zawierać między sobą porozumienia. Gmina/powiat składa wniosek do właściwego wojewody w terminie do 30 listopada 2021 r.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej 2022 – Rozpoczął się nabór wniosków

Poprzedni artykuł

Metaforyczna opowieść o dojrzewaniu – „Pieśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze”

Następny artykuł

Komentarze

Zostaw komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią? Zostaw swój komentarz.

You may also like