Patrol lubińskiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Uwagę policjantów zwróciło to, że autem podróżowało zdecydowanie za dużo osób. Jak się okazało, 25-latek posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Co więcej, miał zatrzymany dowód rejestracyjny za brak badań technicznych. Ujawniono też nieprawidłowy stan techniczny pojazdu, a w środku zamiast pięciu, znajdowało się sześć osób. 25-letni obywatel Słowacji trafił do policyjnej celi.
Policjanci ruchu drogowego wykonując czynności na jednej z ulic miasta, zwrócili uwagę na volkswagena, którym podróżowało łącznie z kierowcą 6 osób, a więc o jedną osobę za dużo. Po zatrzymaniu do kontroli i sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazało się, że za kierownicą tego auta znajduje się 25-letni obywatel Słowacji, który posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie.

Mundurowi w trakcie kontroli ustalili również kolejny powód wskazujący, że kierujący nie powinien wyjechać na drogę tym samochodem, gdyż ma zatrzymany dowód rejestracyjny w związku z brakiem badań technicznych. Funkcjonariusze stwierdzili także w tym aucie nadmierne zużycie bieżnika na osi przedniej. Nieodpowiedzialny 25-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Samochód którym podróżował został odholowany na policyjny parking. Mężczyzna zostanie doprowadzony do Sądu Rejonowego w Lubinie, gdzie sąd rozpatrzy jego sprawę w postepowaniu przyspieszonym. – informuje Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP w Lubinie.
Niestosowanie się do sądowego zakazu zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.